Ege'nin Gizli Köyleri


Ege'nin Gizli Köyleri

Egenin Saklı Köyleri Turu

3 gece 4 Gün

Kişi Başı 386,00 TL den Başlayan Fiyatlarla

 

 (GECE YOLCULUĞU)

Tur hareket noktaları:

22.00 Merter Metro İstasyonu yanı (İSPARK otoparkı) 
23.00 Büyükdere CAddesi Gayrettepe Metro Durağı Önü
23.59 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı 
00.20 Kartal Yemek Center 
00.30 Çayırova Mcdonalds Önü
01.15 İzmit Asya otel karşısından katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından Bursa, Susurluk, Manisa istikametiyle gece yolculuğumuza devam ediyoruz. 

( İstanbul - İzmir – Birgi – Ulucami – Umur Bey Anıtı – Derviş Aga Cami – Tire – Kurşunlu Kervansarayı – Selçuk – Şirince )

Sabah saatlerinde İzmir'e varış. Alacağımız serbest kahvaltı sonrası Torbalı, Bayındır, Ödemiş üzerinden; Aydınoğulları Beyliğine bir dönem başkentlik yapmış olan BİRGİ ye ulaşıyoruz. Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz Birgi de, rehberimizin eşliğinde geziyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Anadolunun en eski camilerinden ULUCAMİİ, İlk Türk donanmasını kuran GAZİ UMUR BEY ANITI, sıvıl mimarıyi en iyi görebileceğimiz CAMİ-İ KEBİR MAHALLESİ , 250 yıllık bir konak olan ÇAKIRAĞA KONAĞI - DERVİŞ AĞA CAMİİ - ÇUKUR MEDRESE ve HAMAMI - DEMİRLİ MAĞAZA - BIÇAKÇI SEYYİD ALİ ÇEŞMESİ göreceğimiz yerler arasında. Verilen serbest zamanın ardından, aracımız bu sefer bizleri Tire ye götürüyor. Burada aracımızdan inerek KURŞUNLUHAN KERVANSARAYI na ulaşıyoruz. Buradaki dokuma tezgahlarında el yapımı Tire Bezinin nasıl dokunduğunu gördükten sonra sokak aralarında gezerek Takunya ve Keçe atolyelerini görerek anlatımları dinliyoruz. Sonrasında bir mesire yeri olan, su kenarına kurulmuş DERE KAHVE gidiyoruz. Güzel anılar ile ayrılacağımız Tire den sonra Selçuk üzerinden KUŞADASI' nda bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

( Şirince – Çamlik – Tren Müzesi – Söke – Doğanbey – Dilek Yarımadası Kalamaki Milli Parkı –Bafa Gölü –Stratonikeia Antik Kenti – Yatağan – Muğla – Akyaka - Gökova )

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, eski bir Rum köyü olan ve adını meyve şaraplarıyla duyurmuş ŞİRİNCE ye hareket ediyoruz. Burada verilen serbest zamanda Safranbolu evlerini anımsatan köy dokusunu gezerek şarap alış-verişi yapabilirsiniz. Şirince den ayrılarak Selçuk üzerinden Çamlık a ulaşıyoruz. Burada Türkiye nin ilk ve tek AÇIK HAVA TREN MÜZESİ ni ziyaret ediyoruz. Birbirinden ilginç ve değişik onlarca Lokomotif görüp bol bol fotoğraf çekiyoruz. Ardından buradan ayrılarak, Söke üzerinden Taş evleri, daracık sokakları ve kaybolmamış dokusuyla ünlü DOĞANBEY KÖYÜ ne ulaşıyoruz. Burada birbirinden ilginç mimariye sahip Taş evlerin arasında gezerken geçmişin izlerini yaşayacaksınız. Verilen serbest zamanda bol bol fotoğraflarımızı çekiyoruz. Dilek yarımadası milli parkına ait müzeyi gezdikten ve Büyük Menderes deltası kuş cenneti hakkında bilgi aldıktan sonra bu güzel köyden ayrılıyoruz. Ardından deniz ve kuş cenneti kıyısında verilen öğle yemeği molasında balık restaurantlarının tadını çıkarabilirsiniz. Daha sonrasında Bafa gölü ne geliyoruz ve burada göl kenarında çay molası veriyoruz. Bu keyifli dakikalar ardından Milas üzerinden STRATONİKEİA ANTİK KENTİ ne ulaşıyoruz. Türkiye de bulunan en ilginç antik şehirlerin başında gelen bu yerde, terkedilmiş bir köy ile antik şehir kalıntılarının iç içe geçtiğini göreceksiniz. Köy evlerinin devşirme antik taşlarla yapıldığını, evlerin bahçesinde antik şehrin kalıntılarını görünce çok şaşıracaksınız. GEZECEĞİMİZ YERLER ARASINDA; halk meclis binası,tiyatro,agora,gymnasion gibi sayısız antik şehir kalıntısını sayılabilir. Ardından bu güzel yerden ayrılarak Yatağan – Muğla üzerinden Marmaris'e geliyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Muğla veya Marmaris'te bulunan otelimizde.

( Akyaka – Azmak Çayı – Belen Kahvesi – Bozuyuk Kasabası – Pınarbaşı – Yatağan – Çine – Aydın – İstanbul )

Sabah alınan kahvaltı sonrası, eşsiz bir doğa ve deniz e sahip, geleneksel Muğla tipi evleri ile meşhur Akayaka sahilinde serbest zaman veriyoruz. Daha sonrasında bizleri bekleyen kanal teknelerine binerek AZMAK ÇAYI TEKNE TURU na çıkıyoruz. Flora ve Faunasının sizleri kendine hayran bırakacağına eminiz... Ardından teknemizden inerek aracımıza geçiyoruz. Sakar geçidinde vereceğimiz fortoğraf molasını takiben Yatağan istikameti ile “Ormancı” türküsünün çıkış yeri olan BELEN KAHVESİne gidiyoruz. Köyde içilen çayların ardından, Bir çok diziye ev sahipliği yapan Muğla nın sirin kasabası BOZÜYÜK e ulaşıyoruz. Kasaba meydanında verilen serbest zamanda diliyen misafirlerimiz yöresel köy ürünlerinden alabilir. Daha sonrasında bir sayfiye merkezi, Koru çayı nın kaynadığı yer olan ve 800 yıllık asırlık çınar ağacı ile ünlü Pınarbaşı na gidiyoruz. Bu güzel yerde dileyen misafirlerimiz öğle yemeklerini alabilirler. Sonrasında buradan ayrılarak Yatağan – Çine – Aydın üzerinden dönüş yolculuğuna başlayarak akşam saatlerinde İstanbul'da almış olduğumuz noktalarda siz sayın misafirlerimizden tekrar bir başka Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama
Mercedes Travego-Tourismo / Neoplan Cityliner-Tourliner / Mıtsubıshı Safir Marka Lüks otobüslerle ulaşım
Tur otobüs içi ikramları
Tüm çevre gezileri
Rehberlik hizmetleri
Tur Güvencesi
Otelimizde açık büfe 2 sabah kahvaltısı
Otelimizde açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Otelde yapılan özel harcamalar
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Öğle yemekleri
Ekstra Turlar

MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri fiyata dahildir.
Bu turumuzda müze kart verilmiyor.

GEREKENLER
Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz ) 
Dudak Koruyucu
Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük(Hırka, yelek...)

ÖNEMLİ
Turumuz 3 gece 4 gün olup, otel konaklaması 2 gece 3 gündür. Toplamda 1667 KM mesafede tamamlanır. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. 
Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Tur misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. (09.10.2014) Her türlü görüş ve önerileriniz için 444 0 644 Numaralı telefonu arayabilirsiniz.
 

İKLİM ŞARTLARI

Kıyı kesimindeki Asıl Ege Bölümü’nde Akdeniz iklimi özellikleri görülür. Akdeniz ikliminin etkileri, çöküntü ovaları boyunca, kıyıdan yer yer 100-150 km kadar içerilere sokulur. Kıyı kesiminde kar yağışları ve don olayları çok ender görülür. Kışları oldukça ılımandır. Yaz mevsimi kıyı ovalarında oldukça sıcak ve kurak geçer. İç Batı Anadolu Bölümü’nde ise Akdeniz ikliminden karasal iklime geçiş özelliği görülür. Sıcaklık farkları artar. İç Batı Anadolu’da kış mevsimi kıyı kesime göre daha soğuktur. Kar yağışları ve don olayları görülür. Yaz mevsimi ise kıyı kesime göre daha sıcaktır. İç Batı Anadolu’da kıyı kesimine göre azalan yağışlar, ilkbahar mevsimine doğru kayar. Yaz kuraklığı kıyı kesimden daha azdır.

OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
>NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)
>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)
>ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)
>VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

>MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

TUR PROGRAMIMIZ 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. TOPLAM 3 SAYFADAN OLUŞUP AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ.