Her Gün Hareketli Batum Turu (Vizesiz)


Her Gün Hareketli Batum Turu (Vizesiz)

Her Gün Hareketli Batum Turu (Vizesiz)

3 Gece  4 Gün

279 €’dan Başlayan Fiyatlarla

Türk Hava Yolları İle

 

 

1. Gün

İstanbul >> Batum
 

Batum turu birinci gününde, şehir merkezindeki plaja paralel uzanan 7 km uzunluğundaki Batum Bulvarı’nda keşfe çıkabilirsiniz. Uzunca palmiyelerle süslü olan bu bulvar; kafeleri, çeşmeleri, heykelleri ve park alanları ile dikkat çekiyor. Yaz akşamları cıvıl cıvıl olan bulvar boyunca son derece güzel yürüyüş alanları, bisiklet yolları, şirin restoran ve kafeler bulunuyor. Batum Bulvarı’nda yer alan parkların yapımına 1881’de bir Alman bahçıvan tarafından başlanmış. Rengarenk çiçeklerle donatılmış Alexander’s Garden Parkı’nda hoş manzaraya sahip yapay Nurigeli Gölü bulunuyor. Ayrıca parkta, hayvan ve kuş türlerinin görülebileceği küçük bir de hayvanat bahçesi yer alıyor.

2. Gün

Batum
 

Batum turu ikinci gününde, muhteşem görüntüsüyle ziyaretçilerini etkileyen meydanlara gidebilirsiniz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan Piazza Meydanı Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Piazza Meydanı, otel, restoran, pub ve kafelerin olduğu Piazza kompleksi ile çevrili. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydandaki café La Brioche her akşam canlı müzik sunumları yapılıyor. Piazza’nın ardından Tiyatro Meydanı’na doğru yol almakta fayda var. Altın renkli Poseidon Heykeli ve rengarenk çiçekleriyle, şehrin renkli meydanlarından biri olan Tiyatro Meydanı, yanında yer alan opera binasıyla görülmeye değer. Bu iki meydanın ardından şehrin ana meydanı olan Avrupa Meydanı’nda biraz soluklanmaya ne dersiniz? Bu meydanda yer alan elinde altın koyun postu ile Medea Heykeli’ni fotoğraflamayı unutmayın!

3. Gün

Batum
 

Batum turu üçüncü gününde, sadece Batum’un değil Gürcistan’ın en önemli turistik noktalarından biri olan Batum Botanik Bahçesi’ni keşfedin. Batum’un merkezine 9 km uzaklıkta, Karadeniz’in kıyısında Mtsvane Kontskhi bölgesinde yer alan Batum Botanik Bahçesi, 108,7 hektarlık yayıldığı alanla dünyanın en büyük botanik parkları arasında yer alıyor. 5000’den fazla bitki türü barındıran bahçede, Kafkasya’ya özgü yarı tropik bitkilerin yanı sıra Uzak Asya, Yeni Zelanda, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Himalayalar, Avustralya ve Akdeniz bitkilerinin sergilendiği bölümler de bulunuyor. Parkı tam anlamıyla gezmek 2 saat sürebiliyor. Doğaya doyum olmaz elbette… Botanik Bahçesi’nin ardından rotanızı Makhuntseti Şelalesi’ne çevirebilirsiniz. Bu şelale belki de gezinin en unutulmazlarından biri olacak ama siz yine de şelaleden atlamayı denemeyin. Çok uzaklara gitmeden Adjara Wine House’a uğrayabilirsiniz. Burada, müthiş üzüm bağlarını, şarap yapım atölyesini ve şarap mahzenleriniz tek tek gezebilirsiniz.

4. Gün

Batum >> İstanbul

Otelinizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. 

Misafirlerimizin uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. 
İstanbul’a varışınızı takiben seyahatiniz son bulacaktır.

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

Oda Kahvaltı Konaklama

Uçuşlar

Havalimanı Vergileri

Havalimanı > Otel > Havalimanı Transferleri

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz

15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız

Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri

Tüm kişisel harcamalarınız

Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)

Önemli

Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.

Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.

Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Tur sorumlu değildir.

Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.