Her Gün Hareketli Belgrad Turu (Vizesiz)


Her Gün Hareketli Belgrad Turu (Vizesiz)

Her Gün Hareketli Belgrad Turu (Vizesiz)

6 Gece 7 Gün

Kişi Başı 179 €’dan Başlayan Fiyatlarla

 

1. Gün

İstanbul >> Belgrad
 

Belgrad turu birinci gününde, şehri keşfetmeye hemen başlayabilirsiniz. İlk durağınız Belgrad Kalesi olmalı. Kalemegdan Parkı ile beraber şehrin simgesi sayılan Belgrad Kalesi, şehirdeki en eski yapılardan biri ve geçmişi M.S. 1. yüzyıla dek uzanıyor. Özelliği, şehri istila eden her kültürün ona bir şeyler katmış olmasından kaynaklanıyor. Kale oldukça ilginç bir mimari stile sahip, bir yanı Roma dönemindeki kalelere benzerken, bir yanı Osmanlı İmparatorluğu saraylarını andırıyor. Belgrad Kalesi, en çok turist çeken noktalardan biri.

2. Gün

Belgrad
 

Belgrad turu ikinci gününde, geçmişe bir yolculuk yapabilirsiniz. Bu seferki hedefiniz, Skadarlija. Eski Belgrad Şehri olarak da bilinen bu yer, 19. yüzyıldan bu yana neredeyse hiç değişmeden duruyor. Taverna ve restoranlarla dolu Skadarlija, size Belgrad’ın etkileyici geçmişini gösteriyor ve zamanda iki yüzyıl birden geri gitmenize neden oluyor. Paris’teki Montmarte ile karşılaştırılan bu cadde, çok değişik bir deneyim yaşamanızı sağlıyor.

3. Gün

Belgrad
 

Belgrad turu üçüncü gününde, şehri keşfetmeye devam ederek Belgrad yeraltı turuna katılabilirsiniz. “Belgrad’ın altındaki Belgrad” olarak bilinen bu yeraltı şehri, neredeyse tüm şehri kaplıyor ve ne zaman yapıldığı ile tüm dehlizlerinin neler olduğu halen bilinmiyor. Buradan çıktıktan sonra biraz günışığı görmenin zamanıdır. Kalemegdan Parkı’na gitmenizi tavsiye ediyoruz. Burada eşsiz bir günbatımı izleyebilir ve şanslıysanız, muhteşem bir şimşek gösterisi izleyebilirsiniz.

4. Gün

Belgrad
 

Belgrad turu dördüncü gününde, alışveriş yapmanın zamanı. Bunun için en uygun seçenek, Kral Alexander Bulvarı. (Sadece “Bulvar” adıyla da biliniyor.) Belgrad’daki en uzun cadde olan bu yer, sayısız mağazaya, parka ve sokak satıcılarına ev sahipliği yapıyor.

5. Gün

Belgrad
 

Belgrad turu beşinci gününde St. Marko Kilisesi, Parlamento Binası ve Tasmajdan Parkı gibi görmeye değer diğer yerleri ziyaret edebilir, birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

6. Gün

Belgrad
 

Belgrad’ın gece hayatı hem Balkanlar’da hem de Avrupa’da hatırı sayılır bir üne sahip. Belgrad’ın Mavna Bölgesi’nde, gece hayatını sevenlerin ilgisini çekecek kalitede birçok mekan bulunuyor. Uygun giriş ücretleri ödeyerek keşfedebileceğiniz bu mekanların çoğu, Salı - Pazar günleri arasında akşam saatlerinden sabah saat 04:00’e kadar hizmet veriyor. Belgrad turu altıncı gününde bu mekanları keşfe çıkabilirsiniz.

7. Gün

Belgrad >> İstanbul
 

Bu güzel şehirden ayrılma günü. Gezdikleriniz, gördükleriniz ve deneyimlediğiniz birçok anı ile evinize dönme vakti. Sabah otelinizde yapacağınız güzel bir kahvaltı sonrasında otel çıkış işlemlerinizi tamamlayıp eğer uçak saatiniz yakınsa transfer hizmetimiz ile direkt havalimanına geçebilirsiniz. Uçak kalkış saatiniz için daha zaman varsa oteliniz çevresinde yürüme mesafesinde turlar ve bir lezzetli öğle yemeği Belgrad turunuz için güzel bir final olacaktır.

 

 

Fiyatlara dahil olan hizmetler

Oda Kahvaltı Konaklama

Uçuşlar

Havalimanı Vergileri

Türkçe Bilen Asistan Eşliğinde Havalimanı > Otel > Havalimanı Transferleri

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Türkçe Rehber Eşliğinde Panoramik Şehir Turu

 

 

Fiyatlara dahil olmayan hizmetler

Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınızÜcretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleriTüm kişisel harcamalarınızOtellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Tur sorumlu değildir.Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.