Her Gün Hareketli Saraybosna Turu (Vizesiz)


Her Gün Hareketli Saraybosna Turu (Vizesiz)

Her Gün Hareketli Saraybosna Turu (Vizesiz)

Kişi Başı 258 €’dan Başlayan Fiyatlarla

3 Gece 4 Gün

 

 

1. Gün

İstanbul >> Saraybosna
 

Saraybosna turu birinci gününde, Baščaršija bölgesi ziyareti yapıyoruz. Burası, ‘Eski Şehir’ adıyla da biliniyor ve Saraybosna’nın kalbinin attığı yer olarak tarif ediliyor. 15. yüzyıldan kalma binalar ile dolu bölge, çok sayıda kafe, restoran, mağaza ve butik de içeriyor. Diğer bir deyişle, alışveriş için gayet uygun bir yer. Kazandžiluk Sokağı üzerinde bir tura çıkmanızı ve gezinizi Sebij Meydanı’nda sonlandırmanızı tavsiye ederiz. Sebij Meydanı, Osmanlı veziri Mehmet Paşa tarafından yaptırılmış bir çeşme barındırıyor ve bu anıt, şehrin sembollerinden biri sayılıyor.

2. Gün

Saraybosna
 

Saraybosna turu ikinci gününe, Gazi Hüsrev Bey Camii ziyareti yaparak başlıyoruz. Dünyanın elektrik kullanan ilk camisi olma özelliğini taşıyan bu anıt, 1532 yılından kalma ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak kabul ediliyor. İkinci durağımız ise, Bezistan Pazarı olacak. Burası Gazi Hüsrev Bey Cami’nin hemen yakınında yer alıyor ve devasa bir kapalı pazar olma özelliğini taşıyor. 1555 yılında inşa edilen Bezistan, bizdeki Kapalı Çarşı’nın adeta küçük bir kopyası.

3. Gün

Saraybosna
 

Saraybosna turu üçüncü gününde, yakın tarihe bir göz atıyor ve ‘Yaşam Tüneli’ ziyareti yapıyoruz. Sırp askerleri şehri kuşatıp siviller öldürmeye başladığında, yerel halk bir tünel kazmaya başlıyor ve altı ay içinde yüzlerce metrelik bir geçit oluşturuluyor. Sırp kuşatması tam üç yıl on ay sürüyor ve tüm bu süre boyunca, milyonlarca kişi bu tüneli kullanarak Birleşmiş Milletler kontrolündeki bölgeye kaçıyor. Günümüzde, bu tünelin 20 metrelik bir bölümü ziyaret edilebiliyor. Yakın tarih demişken, kaldırımlar üzerinde kırmızı renkte tuhaf semboller görürseniz şaşırmayın; Sırp bombalarının açtığı çukurlar, yerel sanatçılar tarafından kırmızı boya ile dolduruluyor ve bunlara ‘kan gülleri’ deniyor.

4. Gün

Saraybosna >> İstanbul
 

Otelinizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. 
Transfer almış olan misafirlerimizin uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. Transfer almayı tercih etmemiş misafirlerimiz ise kendi imkanlarıyla uçuş saatlerinden 3 saat önce havaalanına geçebilirler.
İstanbul’a varışınızı takiben seyahatiniz son bulacaktır.

 

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

Oda Kahvaltı Konaklama

Uçuşlar

Havalimanı Vergileri

Türkçe Bilen Asistan Eşliğinde Havalimanı > Otel > Havalimanı Transferleri

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Panoramik Şehir Turu

Türkçe Rehber Eşliğinde Panoramik Şehir Turu

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz

15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız

Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri

Tüm kişisel harcamalarınız

Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)

Önemli

Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.

Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.

Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Tur sorumlu değildir.

Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.