Likya ( Fethiye ) Turu


Likya ( Fethiye ) Turu

GRAND LİKYA ( Fethiye ) TURU

HER HAFTA CUMA,CUMARTESİ,PAZAR 

AKŞAMLARI HAREKET

Mavi İle Yeşilin Buluştuğu Kıyılara Yolculuk ...
Doğa , Tarih , Deniz , Kum , Güneş , Heyacan ...

Kelebekler Vadisi, Kekova, Dalyan, On İki Adalar, Azmak Çayı, Gökova Körfezi 
Mavi Yolculuk Tekne Turları...

5 Gece Fethiye Konaklama

 

1. GÜN HAREKET

Değerli misafirlerimiz 21.30 Yenibosna Yanyol BP Otoparkı ( Yenibosna Airport Outlet Center 50 Metre Yanında Havalimanı Tarafına Doğru) - 22.00 Harbiye Cumhuriyet Caddesi Merkez Ofis Önü - 23.00 Hasanpaşa Yeni Kadıköy Salıpazarı Otoparkı ( E-5 Uzun Çayır Metrobüs İstasyonu Yanı)  - 23.15 Kartal Yemek Center - 23.30 Çayırova Mc Donalds Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2.GÜN GÖCEK - DALYAN TEKNE TURU – İZTUZU PLAJI YÜZME MOLASI – CARETTA & CARETTA - KAUNOS KRAL KAYA MEZARLARI – KATRANCI KOYU

Değerli misafirlerimiz 00.00 İzmit Halk Evi Durağı ( İzmit - Adapazarı yönünden ) - 02.00 Bursa Almira Otel önünden 07.30’da Ege Üniversitesi Bornova Sapağı Önünden sizleri otobüsümüze alıyoruz. Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz yemek paketi ve ikramlarımız eşliğinde Bursa – Balıkesir – İzmir güzergâhını takiben Kuşadası  - Selçuk'a hareket ediyoruz. Sabah 08.30 – 09.00 saatleri arasında Selçuk’da verdiğimiz kahvaltı molamızın ardından Dalyan’a doğru yola çıkıyoruz. Dalaman ve Ortaca üzerinden geçip Karia Uygarlığı’nın önemli kentlerinden biri olan Kaunos Antik Kenti’nin karşısında, bugün balık kapanlarıyla meşhur Dalyan kasabasından Dalyan Tekne Turumuza   ( 1.Tekne Turu ) çıkıyoruz. Sazlıklar arasından geçerek M.Ö. 4. yy. tarihlenen Dalyan’ın simgesi Kaunos Kral Kaya Mezarlarını ( Panaromik ) görüyoruz. Caretta - Caretta Kaplumbağalarının Akdeniz’deki en önemli üreme alanı olan İztuzu Plajında yüzme molası sonrası Göcek’e uğruyoruz. Marinasında pahalı tekneleri ve güzelliği ile herkesi büyüleyen şirinliği ile Göcek’teki gezimizi tamamlayarak. Katrancı Koyunun güzel manzarasını görerek ve fotoğraflarını çekerek Fethiye’deki otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otobüste Dağıtılacak Olan Lunch Box İle. (Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni, Muz, Nane Şekeri) 
Öğle Yemeği: Restaurant ( Dalyan ) : Zengin Açık Büfe Menüsü,15 Çeşit Soğuk Meze (Extra Ücretlidir. )
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.
Mola Tesisleri: Susurluk Karagül Tesisi

Rota: İstanbul – Bursa ( 210 Km ) Bursa - Susurluk ( 115 Km ), Susurluk – İzmir ( 80 Km), İzmir - Dalyan (295 Km) Dalyan – Fethiye ( 65 Km ) 
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 765 Km
Otele Giriş Saati: 18.00

 

3.GÜN : TÜM GÜN KELEBEKLER VADİSİ MAVİ YOLCULUK TEKNE TURU – SOĞUKSU KOYU - GEMİLER ADASI – DEVE PLAJI – AKVARYUM KOYU

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, dileyen misafirlerimiz 1975 m. yükseklikteki Babadağ’dan Yamaç Paraşütü ( Paragliding ) yapma fırsatı bulabilirler ( Ekstra ). Ölüdeniz’den teknemize binerek denizin mavisiyle kucaklaşıp ve Birbirinden güzel koylarda yüzme imkanı bulabileceğiniz Kelebekler Vadisi Turumuza ( 2.Tekne Turu ) çıkıyoruz ( Kelebekler Vadisi, Soğuksu Koyu, St. Nicholas Adası, Camel Beach, Akvaryum Koyu ) sonrasında otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama. Arzu eden konuklarımız için Fethiye Bar Turuna  ( Ekstra ) gidiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Kelebekler Vadisi Tekne: ( Izgara Tavuk Veya Alabalık + Makarna+Salata) ( Extra Ücretlidir )

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Rota: Otel – Ölüdeniz ( 17 Km ), Ölüdeniz – Otel ( 17 Km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 34 Km

Otele Giriş Saati: 19.30

 

4.GÜN : PATARA PLAJI – KAPUTAŞ PLAJI YÜZME MOLASI - KEKOVA TEKNE TURU - ÜÇAĞIZ – BATIK ŞEHİR – KALKAN – SİMENA KALESİ – MEİS ADASI – DEMRE – NOEL BABA KİLİSESİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası 18 km uzunluğundaki sahil şeridiyle Türkiye’nin en uzun plajlarından biri olan ve bir antik şehri de içerisinde barındıran Patara’ya gidiyoruz. Buranın altın sarısı kumsalında verilen yüzme molasını takiben, Kınık - Kalkan güzergâhını takip ederek Dünyanın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilen Kaputaş Plajı’nda yüzme molası veriyoruz. Sonrasın da Kaş’ta verdiğimiz kısa molada isteyenler taze sıkılmış portakal suyu içebilir veülkemizeenyakın Yunan Adası olan Meis Adası’nı fotoğraflayabilirler. Üçağız Köyü’ne gidiyoruz. Kekova Tekne Turumuza ( 3.Tekne Turu ) çıkıyoruz.( Kekova Adası, Batık Şehir, Hamidiye Koyu, Tersane Koyu ve yüzme molaları ayrıca içerisinde Anadolu’nun en küçük tiyatrosunu barındıran Simena Kalesini ve denizin içindeki Kekova’nın simgesi yüzen lahit’i uzaktan görüp fotoğraflama imkânı).  Sonrasında Noel Baba olarak da bildiğimiz Aziz Nikolaos’a adanmış kiliseyi ziyaret etmek için Demreye doğru yola çıkıyoruz. Noel baba kilisesini ve Noel Babaya ait olduğu söylenen mezarı gördük den sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Kekova Tekne: ( Izgara Tavuk + 5 Çeşit Açık Büfe Soğuk Meze + Salata ) ( Extra Ücretlidir. )

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Rota: Otel- Patara (75 Km), Patara- Üçağız Kekova (75 Km), Üçağız Kekova – Demre ( 22 Km ),Demre-fethiye( 155 Km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 335 Km
Otele Giriş Saati: 19.30

 

5. GÜN : XANTHOS ANTİK KENTİ - SAKLIKENT – BELCEKIZ KOYU – ÖLÜDENİZ – TLOS ANTİK KENTİ – YAKAPARK - RUM KÖYÜ KAYAKÖY - FETHİYE BARLAR SOKAĞI TURU

Değerli misafirlerimiz sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Likya ülkesinin hüzünlü ve gizemli başkenti, özgürlükleri için iki kez toplu halde intihar eden kahraman Xanthosluların kentini, Xanthos Antik Kentini geziyoruz. Agora, Antik Tiyatro, Harpy Anıt Mezarı, Likya Lahdi gezimizin ardından antik dönemde Xanthos Çayı olarak bilinen ve halk arasın da Sarı Çay olarakda adlandırılan Eşen Çayı ile bütünleşen 18 km’lik Saklıkent Kanyonunda, buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Saklıkent’ten ayrılarak Akdağlar’ın eteklerinde bulunan Yakapark’a yolumuz üzerinde ki Tlos Antik Kentini’de geçerek ulaşıyoruz. Öğlen yemeğini burada alıyoruz. Adeta soğuk suda dans eden alabalıklardan tatmayı unutmayın. Yemek sonrası kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belcekız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp,Fethiye’nin simgelerinden Ölüdeniz’de yüzme molası veriyoruz. Ölüdeniz’deki keyifli dakikaların ardından eski adı Levissi olan Kayaköy’e doğru yol alıyoruz. Lozan Antlaşması’nın sonucunda mübadele ile terk edilmiş eski bir Rum Köyü olan Kayaköy’ü gezerken 1920’li yılları yaşayacak, sokaklarında dolaşırken o dönem insanlarının yaşantılarından esintiler bularak onların hüzünlü gidiş öykülerine ortak olacaksınız. Kayaköy gezisi sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden konuklarımız için Fethiye Bar Turuna  ( Ekstra ) gidiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Tlos Yakapark- Restaurant Da Öğle Yemeği – ( Tereyağında Veya Izgara Alabalık Veya Tavuk Şiş-Açık Büfe Salata Ve Meze, Karpuz ) ( Extra Ücretlidir. )

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir

Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.
Rota: Otel – Saklıkent  ( 25 km ) Tlos - Saklıkent (15 km), Tlos – Ölüdeniz ( 40 km ), Ölüdeniz – Kayaköy ( 10 km ) – Kayaköy – Otel ( 15 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 115 km

Otele Giriş Saati: 18.00

 

6. GÜN : ON İKİ ADALAR MAVİ YOLCULUK TEKNE TURU – YÜZME MOLALARI – KIZILADA – GÖCEK ADASI – YASSICILAR ADASI – KATRANCI ADASI - KRAL AMİNTAS KAYA MEZARI -FETHİYE ŞEHİR MERKEZİ

Değerli misafirlerimiz Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Fethiye’nin ve Göcek’in birbirinden güzel koy ve adalarında yunuslar gibi özgürce yüzebileceğimiz, maviyi ve yeşili bir arada görmeye doyacağımız Oniki Adalar Tekne Turumuza ( 4.Tekne Turu ) çıkıyoruz. ( Kızılada, Göcek Adası , Yassıcılar Adası, Katrancı Adası, Şövalye Adası ( Panaromik ) ve yüzme molaları) tekne turu dönüşünde Fethiye şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz bu serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Rehberimiz eşliğinde Hermapios oğlu Amintas yazısı nedeniyle Amintas Mezarı olarak isimlendirilen Kaya mezarına çıkabilirler. Bu noktada bir kaya mezarını yakından görüp mezarın olduğu tepeden de Fethiye’nin eşsiz manzarasını seyredip, fotoğraflaya bilirler.  sonrası Aksam yemeği ve konaklama.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: On İki Adalar Tekne: Balık Veya Köfte Veya Tavuk, Makarna, Salata ( Extra Ücretlidir. )
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Rota: Otel – Fethiye ( 6 Km ) Fethiye – Otel (6 Km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 12 Km
Otele Giriş Saati: 19.00

 

7.GÜN : AZMAK ÇAYI TEKNE TURU – GÖKOVA KÖRFEZİ TEKNE TURU – AKYAKA KASABASI - CLEOPATRA PLAJI – SEDİR ADASI – GELİBOLU ADASI – LACİVERT KOY

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası. Dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gökova teknesinden sonrası için kıyafetlerinize ayrı bir çanta’da bulundurmanızı öneririz. Gökova Körfezinde bulunan Akyaka Kasabası’na varıyoruz. Azmak Çayı’ndan akıntının yönünde denize doğru ilerliyoruz. Suyun altındaki flora ve faunasını 5 metre derinlikte ki manzarayı seyrederken “biz neden burada yaşamıyoruz” diyeceksiniz. Azmak Çayı Tekne Turumuza ( 5.Tekne Turu ) çıkıyoruz. Azmak Tekne Turumuzun güzelliği daha hafızanızdan silinmeden Gökova’ya hareket ediyoruz. Akyaka’da ilk olarak Gökova Tekne Turumuza çıkıyoruz.( 6. Tekne Turu ) ( Gelibolu Adası, İnce Kum, Su Altı Mağaraları, Lacivert Koy yüzme molaları ardından) sonrasında Sedir Adasına çıkıyoruz. Sedir Adasın’da vereceğimiz yüzme molası esnasında misafirlerimiz Cleopatra Plajın’da yüzme imkanı bulacaklardır. Akyaka’ya geri dönüyoruz. Akyaka Beldesinden bedenen ayrılıp ruhumuzu Gökova Körfezi’nde bırakıp İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Muğlada Akşam yemeği için molamızı veriyoruz., İzmir - Manisa - Balıkesir - Bursa üzerinden İstanbul’a doğru hareket ediyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir

Öğle Yemeği: Gökova Tekne: ( Izgara Tavuk Ve Köfte + Makarna + Salata + Karpuz) ( Extra Ücretlidir. )

Rota: Otel - Akyaka ( 100 km), Akyaka – Susurluk ( 444 km), Susurluk - Bursa ( 115 km ), Bursa – İstanbul(210km)

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 869 km
Toplam Tur Mesafesi: 2170 km

İstanbul’a Varış Saati: 06.00 / 07.00

 

8.GÜN : İSTANBUL

Değerli misafirlerimiz, sabah 06.00 – 07.00 saatleri arasında İstanbul’a varış ve bir başka organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. Hoşçakalın... Dönüş Saatimiz Normal Hava Ve Yol Koşullarında Kadıköy’de Saat 06.00’dır.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
* Mercedes Tourısmo veya Travego  Vb. Otobüsler İle Ulaşım 
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* Otobüs İçi İkramları 
* Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı 
* Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği 
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğlen Yemekleri 
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler 
* Tüm Özel Harcamalar 
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
* Ek Hizmetler

* Müze Ören Yer Giriş Ücretleri

 

ÖĞLEN YEMEĞİ DETAYLARI

2. Gün Öğlen Yemeği: Restaurant ( Dalyan ) : Zengin Açık Büfe Menüsü,15 Çeşit Soğuk Meze = 18 TL

3. Gün Öğlen Yemeği: Kelebekler Vadisi Tekne: (Alabalık + Makarna + Salata) 12,00 TL

4. Gün Öğlen Yemeği: Kekova Tekne: ( Izgara Tavuk + 5 Çeşit Açık Büfe Soğuk Meze + Salata ) 15,00 TL

5. Gün Öğlen Yemeği: Gökova Tekne: ( Izgara Tavuk Ve Köfte + Makarna + Salata + Karpuz 13,00 TL )

6. Gün Öğlen Yemeği: On İki Adalar Tekne: ( Izgara Alabalık Veya Tavuk Veya Köfte + Makarna + Salata + Karpuz) 13,00 TL
7. Gün Öğlen Yemeği: Gökova Tekne: ( Izgara Çupra + Limitsiz Salata + Karpuz 15,00 TL Veya Izgara Tavuk Ve Köfte + Makarna + Salata + Karpuz 13,00 TL )

 

TEKNELER

Dalyan; 45 kişilik, Standart dalyan tipi tekne,

 

12 Adalar; 120 kişilik 35 mt uzunluğunda 6 mt genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu. 

 

Kekova; 100 kişilik 25 mt uzunluğunda 5 mt genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu. 

 

Kelebekler Vadisi; 100 kişilik 25 mt uzunluğunda 5 mt genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu. 

 

Azmak Başı; 15 kişilik, 7 metre Uzunluğunda 2 mt genişliğinde Tek motorlu, Sandal Tarzında tekne

 

Gökova; 60 kişilik, 25 mt uzunluğunda 5 Mt Genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu. 

 

DİĞER DETAYLAR

Paragliding ( Yamaç Paraşütü ):Özel olarak dizayn edilmiş 42 m2 büyüklüğünde olan iki kişilik yamaç paraşütü ile gerçekleştirilen uçuşlara tandem denir. Tandem uçuşlarında paraşütü bu konuda deneyimli bir pilot kullanır; ikinci kişi ise yolcu durumundadır. Dünyanın en güvenli ve en güzel uçuş bölgelerinden biri olarak uluslararası üne sahip olan Fethiye, Ölüdeniz - Babadağ’dan 1992 yılından beri tandem uçuşları gerçekleştirilmektedir. Her uçuş yaklaşık bir saat sürer. Çocuklardan yaşlılara kadar her yaştaki insan rahatlıkla tandem uçuşu yapabilir. Yamaç paraşütünü, sağlık koşullarının uygunluğunu belirtmek suretiyle, 16 – 55 yas arası herkes yapabilir. Epilepsi, astım, kalp, bel ve omurga rahatsızlıkları olanlar yamaç paraşütüne katılamazlar.

 


DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 06 Ağustos 2015 Perşembe tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.